Wyniki Powiatowego Konkursu Recytatorskiego EKO-ART 2022

Podczas trzech dni przesłuchań w Chojnickim Centrum Kultury zaprezentowało się łącznie 138 recytatorów. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział, a wyróżnione osoby nagrody rzeczowe.

17 października 2022 odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Kaszëbsczi Eko-Art 2022. Konkurs dzielił się na cztery kategorie wiekowe: szkoły podstawowe klasy 1-3, szkoły podstawowe klasy 4-6, szkoły podstawowe klasy 7 i 8 oraz szkoły ponadpodstawowe.

Jury w składzie:
Grzegorz Szlanga- Przewodniczący Jury, Chojnickie Centrum Kultury
Felicja Baska Borzyszkowska- doradca języka kaszubskiego
Dorota Krzoska- Zaborski Park Krajobrazowy
Barbara Lewińska- Zrzeszenie Kaszubsko- Pomorskie
Janina Kosiedowska- Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
Ewa Kerplik- Sekretarz konkursu
postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujące osoby:

Szkoły podstawowe klasy 1-3:
Pierwsze miejsce- Martyna Hoppe, , Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach
Drugie miejsce- Aleksandra Höhn, Szkoła Podstawowa Swornegacie
Trzecie miejsce- Kornelia Skonieczna, Szkoła Podstawowa Swornegacie
Wyróżnienie- Zuzanna Pawełek, Szkoła Podstawowa w Pawłowie
Wyróżnienie- Agata Stanisławska, Szkoła Podstawowa Swornegacie

Szkoły podstawowe klasy 4-6:
Pierwsze miejsce- Tymoteusz Höhn, Szkoła Podstawowa Swornegacie
Drugie miejsce- Kacper Różek, Szkoła Podstawowa Swornegacie
Trzecie miejsce- Alicja Sawicka, Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach
Wyróżnienie- Tymon Rogala, Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach
Wyróżnienie- Nikola Żywicka, Szkoła Podstawowa w Pawłowie
Wyróżnienie- Jan Szyszka, Szkoła Podstawowa Swornegacie

Szkoły podstawowe klasy 7-8:
Pierwsze miejsce- Jan Gierszewski, Szkoła Podstawowa Swornegacie
Drugie miejsce- Marcelina Rudnik, Szkoła Podstawowa Swornegacie
Trzecie miejsce- Emilia Gierszewska, Szkoła Podstawowa w Pawłowie
Wyróżnienie- Olga Jacewicz, Szkoła Podstawowa Swornegacie
Wyróżnienie- Kornelia Wozikowska, Szkoła Podstawowa Charzykowy
Wyróżnienie- Marta Gierszewska, Szkoła Podstawowa w Pawłowie

Szkoły ponadpodstawowe:
Pierwsze miejsce- Michał Moga, II Liceum Ogólnokształcące w Chojnicach
Drugie miejsce- Teofil Doroszyński, Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące w Brusach
Trzecie miejsce- Emilia Szyszka, II Liceum Ogólnokształcące w Chojnicach
Wyróżnienie- Sandra Skwierawska, Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące w Brusach

18 i 19 października 2022 w Chojnickim Centrum Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Polski Eko-Art 2022. Konkurs dzielił się na cztery kategorie wiekowe: szkoły podstawowe klasy 1-3 oraz szkoły podstawowe klasy 4-6, szkoły podstawowe klasy 7-8 oraz szkoły ponadpodstawowe.

Jury w składzie:
Grzegorz Szlanga- Chojnickie Centrum Kultury, Przewodniczący Jury
Beata Grabowska- Park Narodowy „Bory Tucholskie”
Grażyna Jaszewska- Zaborski Park Krajobrazowy
Justyna Rymon Lipińska- Zaborski Park Krajobrazowy
Janina Kosiedowska- Zrzeszenie Kaszubsko- Pomorskie
Ewa Kerplik- Sekretarz konkursu
postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujace osoby:

Szkoły Podstawowe klasy 1-3:
Pierwsze miejsce- Karolina Markowska, Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach
Drugie miejsce- Helena Sułkowska, Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach
Trzecie miejsce- Kinga Banach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku
Trzecie miejsce- Michalina Trzynska, Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach
Trzecie miejsce- Lucyna Leszczyńska, Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku
Wyróżnienie I stopnia- Cezary Girzelski, Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnicach
Wyróżnienie I stopnia- Pola Wojewska, Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnicach
Wyróżnienie I stopnia- Anna Badziąg, Szkoła Podstawowa w Nieżychowicach
Wyróżnienie II stopnia- Zuzanna Otta, Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Zofia Kaczmarek, Katolicka Szkoła Podstawowa w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Laura Wołk-Witkowska, Szkoła Podstawowa nr 8 w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Sandra Szulc, Zespół Szkół Publicznych w Konarzynach
Wyróżnienie II stopnia- Maja Szydłowska, Katolicka Szkoła Podstawowa w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Lena Łysakowska, Szkoła Podstawowa Lichnowy
Wyróżnienie II stopnia- Zuzanna Zaworska, Szkoła Podstawowa nr 8 w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Daria Brzezińska, Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Daria Denysiuk, Katolicka Szkoła Podstawowa w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Zuzanna Synak, Szkoła Podstawowa w Ogorzelinach
Wyróżnienie II stopnia- Dominik Dobrowolski, Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Norbert Żmienko, Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Klaudia Błaszkiewicz, Szkoła Podstawowa w Nieżychowicach
Wyróżnienie II stopnia- Zuzanna Schulz, Zespół Szkół Publicznych w Konarzynach
Wyróżnienie II stopnia- Kalina Brzezińska, Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Zuzanna Tyborska, Szkoła Podstawowa nr 8 w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Oliwia Krzoska, Szkoła Podstawowa w Ogorzelinach
Wyróżnienie II stopnia- Nadia Dalecka, Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Michał Lepak, Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku
Wyróżnienie II stopnia- Saveli Rapatski, Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Milena Miszewska, Zespół Szkół Publicznych w Konarzynach

Szkoły Podstawowe klasy 4-6:
Pierwsze miejsce- Natalia Markowska, Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach
Drugie miejsce- Tymon Rogala, Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach
Drugie miejsce- Wiktoria Stachowicz, Katolicka Szkoła Podstawowa w Chojnicach
Trzecie miejsce- Julia Rokita, Szkoła Podstawowa nr 2 w Czersku
Trzecie miejsce- Magdalena Klaszyńska, Szkoła Podstawowa nr 2 w Czersku
Wyróżnienie I stopnia- Aleksandra Fierek, Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku
Wyróżnienie I stopnia- Kinga Kloskowska, Szkoła Podstawowa w Czapiewicach
Wyróżnienie I stopnia- Aleksandra Gomółka, Szkoła Podstawowa nr 8 w Chojnicach
Wyróżnienie I stopnia- Oleksandra Khlopotova, Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach
Wyróżnienie I stopnia- Antonina Wesołowska, Szkoła Podstawowa nr 8 w Chojnicach
Wyróżnienie I stopnia- Paweł Wegners, Zespół Szkół Publicznych w Konarzynach
Wyróżnienie I stopnia- Klara Zientkowska, Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Alicja Sawicka, Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Amelia Kierska, Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Malwina Hamerska, Szkoła Podstawowa w Czyczkowach
Wyróżnienie II stopnia- Joachim Węckowski, Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Oliwia Szyszka, Szkoła Podstawowa w Czyczkowach
Wyróżnienie II stopnia- Hubert Kowalik, Zespół Szkół Publicznych w Konarzynach
Wyróżnienie II stopnia- Nadia Kurlandt, Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Mikołaj Mrozek-Gliszczyński, Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Karolina Pazdyk, Katolicka Szkoła Podstawowa w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Oliwier Cieśliński, Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Helena Guzowska, Katolicka Szkoła Podstawowa w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Paulina Rostankowska, Szkoła Podstawowa nr 8 w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Lena Lenz, Zespół Szkół Publicznych w Konarzynach
Wyróżnienie II stopnia- Mikołaj Laskowski, Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku
Wyróżnienie II stopnia- Sebastian Motylewski, Szkoła Podstawowa w Lubni
Wyróżnienie II stopnia- Aleksander Sawicki, Szkoła Podstawowa nr 2 w Czersku
Wyróżnienie II stopnia- Zuzanna Zblewska, Szkoła Podstawowa w Czapiewicach
Wyróżnienie II stopnia- Artur Morteanu, Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Małgorzata Zblewska, Szkoła Podstawowa w Czapiewicach
Wyróżnienie II stopnia- Antoni Trzebiatowski, Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Małgorzata Rudnik, Szkoła Podstawowa w Nieżychowicach
Wyróżnienie II stopnia- Antonina Wiatrowska, Szkoła Podstawowa Charzykowy
Wyróżnienie II stopnia- Marcelina Teca, Szkoła Podstawowa w Czyczkowach

Szkoły podstawowe klasy 7-8:
Pierwsze miejsce- Aleksandra Otta, Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach
Drugie miejsce- Helena Brzezińska, Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnicach
Trzecie miejsce- Lena Gogolewska, Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku
Wyróżnienie-Nina Kobus, Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach
Wyróżnienie- Tymoteusz Tyborski, Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach
Wyróżnienie- Zofia Kimel, Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach

Szkoły ponadpodstawowe:
Pierwsze miejsce- Mikołaj Skrzypczak, II Liceum Ogólnokształcące w Chojnicach
Drugie miejsce- Julia Megger, Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach
Drugie miejsce- Kinga Hapke, , II Liceum Ogólnokształcące w Chojnicach
Trzecie miejsce- Oliwia Paukszteło, Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego w Chojnicach

Zaproszeni uczestnicy Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Eko-Art wystąpią podczas Koncertu Galowego, który odbędzie się 22 października 2022 r. o godz. 11:00 w Chojnickim Centrum Kultury. Koncert Galowy jest zorganizowany z okazji uroczystego wręczenia nagród w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Barwy jesieni".

Organizatorzy:
Chojnickie Centrum Kultury
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie

Współorganizatorzy:
Park Narodowy "Bory Tucholskie"
Zaborski Park Krajobrazowy

Gratulujemy!

Koncert Galowy laureatów Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Eko-Art

Teatr

Przy Chojnickim Centrum Kultury działa teatr Chojnickie Studio Rapsodyczne, które efekty swojej pracy prezentuje w Chojnicach, a także na licznych przeglądach i festiwalach teatralnych, często zdobywając nagrody i wyróżnienia. Na chojnickiej scenie regularnie występują też najlepsze teatry zawodowe i amatorskie z całej Polski.

Wydarzenia

Koncert Noworoczny - Grupa MoCarta symfonicznie!

06.01.2023 16:00
06.01.2023 19:00