Relacja z Gali Tanecznej 2022

10 lutego na scenie Chojnickiego Centrum Kultury odbyła się gala taneczna. Tradycyjnie wystąpiły zespoły, duża i mała formacja, duety oraz solistki, które przez cały rok trenują pod czujnym okiem Moniki Michalewicz, instruktorki tańca ChCK. Koncert poprowadził gość specjalny Jacek Wazelin wraz z Ewą Kerplik.

Jacek Wazelin - tancerz i choreograf musicalowy. Współpracuje z teatrami muzycznymi i dramatycznymi w Polsce i za granicą, m.in. w Teatrze Variete w Krakowie i Teatrze Kwadrat w Warszawie. Twórca choreografii w programach telewizyjnych „You Can Dance”, „Mam talent” czy „Bitwa na głosy”. Pedagog tańca jazzowego na wielu warsztatach i festiwalach.

Gala była okazją do podziwiania wspaniałej kondycji, cudownych choreografii i nowych kostiumów chojnickich tancerek. Zgromadzeni rodzice mogli podziwiać m.in. najmłodszych adeptów sztuki tanecznej, czyli zespół Music Dance, ale też zespół Arabeska oraz formację Sigma, która pokazała wspaniałe show w stylu jazz dance. Prowadzący opowiadali o zeszłorocznych sukcesach, m.in. o licznych medalach zdobytych na Mistrzostwach Polski WADF w Białych Błotach, Mistrzostwach Extraklasy Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego w Łasku koło Łodzi, czy Mistrzostwach Mokotowa Polskiej Federacji Tańca w Warszawie. Koncert był także okazją do pogłębienia wiedzy na temat tajników prezentowanych stylów tanecznych, o których pan Jacek opowiadał z właściwym sobie wdziękiem i poczuciem humoru.

Publiczność nagrodziła gromkimi brawami wszystkie 28 prezentacji tanecznych i pomimo prawie 2-godzinnego występu z żalem opuszczała salę koncertową ChCK. Na zakończenie Dyrektor Radosław Krajewicz podziękował instruktorce i reżyserce gali Monice Michalewicz za wieloletni wkład w działania edukacyjne oraz rodzicom, za ich niezmienne zaangażowanie i codzienne wspieranie tancerek w realizowaniu ich pasji.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z gali.
Foto: Daniel Frymark

Taniec

W Chojnickim Centrum Kultury swoje zainteresowanie tańcem nowoczesnym rozwijają dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Soliści, duety oraz zespoły tańca nowoczesnego Sigma i Music Dance regularnie występują na parkietach polskich i zagranicznych, odnosząc sukcesy na skalę regionalną, krajową i międzynarodową.