Powiatowy Konkurs Recytatorski EKO-ART 2022

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza do udziału w Powiatowym Konkursie Recytatorskim EKO-ART 2022. Tradycyjnie odbędzie się on w dwóch odsłonach: w języku kaszubskim i w języku polskim. Konkurs organizowany jest w ramach Dni Kultury Kaszubsko-Pomorskiej.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół i placówek kulturalnych powiatu chojnickiego do udziału w konkursie recytatorskim Eko-Art 2022. Myślą przewodnią kolejnej edycji konkursu jest przyroda i dbałość o jej nieskazitelne piękno. Wybrane wiersze lub fragmenty prozy można recytować w języku polskim lub kaszubskim.

Zachęcamy uczniów do recytacji, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy na widownię. W tym roku konkurs odbędzie się na scenie Chojnickiego Centrum Kultury przy ul. Swarożyca 1 w Chojnicach.

Konkurs będzie przebiegał w dwóch turach :
1) w języku kaszubskim w dniu 17.10.2022 (poniedziałek) od godz. 9:00
2) w języku polskim w dniach:
a/ szkoły podstawowe klasy I-VI w dniu 18.10.2022 (wtorek) od godz. 9:00
b/ szkoły podstawowe klasy VII-VIII oraz szkoły ponadpodstawowe w dniu 19.10.2022 (środa) od godz. 9:00

Prezentacje oceniać będzie powołana przez organizatorów Komisja Artystyczna. Karty zgłoszenia uczestnictwa prosimy dostarczać do Chojnickiego Centrum Kultury do dnia 13.10.2022 r.

Zgłoszenia można:
-przesłać pocztą na adres:
Chojnickie Centrum Kultury
ul. Swarożyca 1
89-600 Chojnice
-wysłać e-mailem na adres e.kerplik@ckchojnice.pl
-dostarczyć osobiście w godzinach od 8.00 do 16.00

Podstawą zgłoszenia i warunkiem uczestnictwa w konkursie jest czytelnie wypełniona i podpisana przez nauczyciela oraz rodzica/ opiekuna prawnego karta zgłoszenia.

Organizatorzy:
- Chojnickie Centrum Kultury
- Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie

Współorganizatorzy:
- Park Narodowy „Bory Tucholskie”
- Zaborski Park Krajobrazowy

Zapraszamy!

ZałącznikWielkość
PDF icon REGULAMIN211.74 KB
PDF icon KARTA- KASZUBSKI EKO-ART562.28 KB
PDF icon KARTA- POLSKI EKO-ART561.72 KB

Teatr

Przy Chojnickim Centrum Kultury działa teatr Chojnickie Studio Rapsodyczne, które efekty swojej pracy prezentuje w Chojnicach, a także na licznych przeglądach i festiwalach teatralnych, często zdobywając nagrody i wyróżnienia. Na chojnickiej scenie regularnie występują też najlepsze teatry zawodowe i amatorskie z całej Polski.

Wydarzenia