Koncert Kawiarenki Piosenki Polskiej

11 listopada 2021 r. o godz. 16:00 zapraszamy do Chojnickiego Centrum Kultury na koncert laureatów VII Powiatowego Konkursu Kawiarenki Piosenki Polskiej, którego organizatorem jest Stowarzyszenie „Dworek Polski”.

Z okazji Święta Niepodległości, na scenie Chojnickiego Centrum Kultury zagoszczą piosenki z lat 20. i 30. ubiegłego wieku, przenosząc nas w magiczny klimat epoki 20-lecia międzywojennego. W przedwojennym repertuarze na chojnickiej scenie oprócz młodych, początkujących artystów z powiatu chojnickiego wystąpią również zawodowi muzycy z Zespołu RETRO TRIO. Podczas koncertu muzycy wykonają utwory z repertuaru m.in.: Aleksandra Żabczyńskiego, Hanki Ordonówny, Zuli Pogorzelskiej, Doris Day, Franka Sinatry, czy Raya Charlesa.

Wokalistka zespołu, Dorota Bułakowska, dzieląc się swoim doświadczeniem scenicznym i muzycznym, poprowadzi również warsztaty wokalne dla uczestników konkursu. Dzień koncertu stanie się podsumowaniem wokalnych zmagań. Odczytany zostanie werdykt Komisji Konkursowej, a laureatom konkursu piosenki rozrywkowej z lat 20. i 30. zostaną wręczone nagrody. Swój program na scenie zaprezentuje również Stowarzyszenie „Dworek Polski”.

Bezpłatne zaproszenia na koncert można odbierać w kasie ChCK. Ilość miejsc ograniczona.

Zadanie dofinansowane jest ze środków Powiatu Chojnickiego i Miasta Chojnice. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Dworek Polski”. Współorganizatorami zadania jest Powiat Chojnicki i Miasto Chojnice. Partnerem zadania jest Chojnickie Centrum Kultury.

Zapraszamy!

Muzyka

W Chojnickim Centrum Kultury odbywają się koncerty muzyki rozrywkowej i poważnej oraz regularne zajęcia z nauki śpiewu i gry na instrumentach. Przy ChCK działa kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Bławatki, Big Band, zespoły muzyczne Ex-trema i Wookman oraz chór seniora Astry