Taniec

Bławatki na Pomorskich Dożynkach Wojewódzkich

ZPiT „Bławatki” działający w Chojnickim Centrum Kultury wystąpił 18 września w Debrznie z okazji Pomorskiego Święta Plonów.


Spektakl taneczny pt. "Pełnia"

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza 29 września na spektakl taneczny w reżyserii i choreografii chojniczanki Natalii Rudnik.


Festiwalowe lato „Bławatków”

Zespół Pieśni i Tańca „Bławatki”, działający przy Chojnickim Centrum Kultury spędził wakacje występując na festiwalach i przygotowując się do obchodów Jubileuszu 30-lecia istnienia.


Zapisy na zajęcia taneczne

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza do uczestnictwa w zajęciach tanecznych w sezonie artystycznym 2022/2023.


„Bławatki” na Dniach Borów Tucholskich

W sobotę Zespól Pieśni i Tańca „Bławatki” wystąpił na Dniach Folkloru w ramach obchodów 63. Dni Borów Tucholskich.


Lato z zespołem Pieśni i Tańca „Bławatki”

25 czerwca „Bławatki” oficjalnie zakończyły rok szkolny. Były gratulacje, dyplomy i upominki oraz próby, bo zespół ma przed sobą festiwalowe plany wakacyjne.


Relacja z Koncertu Tanecznego 2022

23 czerwca na scenie Chojnickiego Centrum Kultury odbył się koncert taneczny. Tradycyjnie wystąpiły zespoły, duża i mała formacja, duety oraz solistki, które przez cały rok trenują pod czujnym okiem Moniki Michalewicz, instruktorki tańca ChCK.


Tancerki z ChCK na Festiwalu Tańca w Warszawie

Znakomite wyniki osiągnęły tancerki ChCK, które 11 i 12 czerwca w Warszawie walczyły o Puchar Polski w Tańcu Nowoczesnym pod patronatem Polskiej Federacji Tańca.


Cztery nagrody specjalne we Włocławku dla tancerek z ChCK

Nagrody na Festiwalu Tańca Włocławek-Baruchowo trafiły do instruktora Moniki Michalewicz za debiut zespołu dziecięcego Music Dance 6-7-8-9 lat w stylu modern oraz do trzech solistek zespołu Sigma: Julii Religi, Mari Buszek i Amelii Pawlak.


Wiosenny turniej tańca w pracowni ChCK

Dla tancerek Chojnickiego Centrum Kultury początek kwietnia upłynął pod znakiem wewnętrznych Wiosennych Konkursów Tańca.


Strony

Taniec

W Chojnickim Centrum Kultury swoje zainteresowanie tańcem nowoczesnym rozwijają dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Soliści, duety oraz zespoły tańca nowoczesnego Sigma i Music Dance regularnie występują na parkietach polskich i zagranicznych, odnosząc sukcesy na skalę regionalną, krajową i międzynarodową.