Znakomite wyniki na Mistrzostwach Mokotowa

Ze świetnej strony w Warszawie pokazały się tancerki Chojnickiego Centrum Kultury. Solistki szczególnie dobrze wypadły w dance art i art improvisation do muzyki organizatora, najlepiej zatańczył zespół Music Dance. W solo pierwsze i drugie miejsca wytańczyły Martyna Krawczyk, Marika Paluch, Maria Buszek, Natalia Mosek, Maja Lenz i Kinga Kitowska. Na turnieju debiutowała Maria Buszek.

13 listopada 2021 odbyły się Mistrzostwa Mokotowa. Turniej zorganizowany przez Polską Federację Tańca pod patronatem prezesa PFT Piotra Patłaszyńskiego. Z Chojnickiego Centrum Kultury zaprezentowały się trzy zespoły: III miejsce w Dance ART zajął zespół Music Dance, IV miejsce grupa modern, w dużych formacjach Dance ART 13-16 lat na IV miejscu uplasował się zespół Sigma.

Ze znakomitą formą solistek w kategoriach do muzyki własnej i do muzyki organizatora trafił zespół Sigma i Music Dance, niezwykłe prezentacje i kondycje w solo zaprezentowała Martyna Krawczyk, Marika Paluch, Maria Buszek, Kinga Kitowska, Natalia Mosek, Maja Lenz i Amelia Kobus.

Poszczególne wyniki w solo:
Solo Dance Art roczniki 2007 klasa D, I miejsce Martyna Krawczyk.
Performing Art Improvisation rocznik 2007 tancerki początkujące I miejsce Martyna Krawczyk,
Solo Dance Art roczniki 2010 klasa D, II miejsce Marika Paluch,
PAI rocznik 2010 tancerki początkujące I miejsce Marika Paluch,
Solo Dance Art rocznik 2009, tancerki początkujące I miejsce Maria Buszek,
Solo Dance Art rocznik 2009 klasa B, VIII miejsce Aleksandra Machalewska,
Solo Dance Art rocznik 2006 i starsze klasa D, I miejsce Kinga Kitowska,
Solo Dance Art roczniki 2007 i 2008 klasa C, VI miejsce Jasmina Kloskowska,
Solo Dance Art roczniki 2006 i starsze klasa C plus B, II miejsce Natalia Mosek, IV miejsce Maja Lenz, V miejsce Amelia Kobus,
Solo PAI roczniki 2008 klasa C, V miejsce Amelia Pawlak,
Solo PAI roczniki 2006 II miejsce Maja Lenz,
Solo PAI roczniki 2005 i starsze IV miejsce Amelia Kobus,
Wygrana walkowerem w duetach początkujących (klasa E plus D) I miejsce Maja Lenz i Amelia Kobus.

Gratulujemy!

Taniec

W Chojnickim Centrum Kultury swoje zainteresowanie tańcem nowoczesnym rozwijają dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Soliści, duety oraz zespoły tańca nowoczesnego Sigma i Music Dance regularnie występują na parkietach polskich i zagranicznych, odnosząc sukcesy na skalę regionalną, krajową i międzynarodową.