Wyniki Powiatowego Konkursu Recytatorskiego EKO-ART 2021

Podczas trzech dni przesłuchań w Chojnickim Centrum Kultury zaprezentowało się łącznie 137 recytatorów. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział, a wyróżnione osoby nagrody rzeczowe.

20 października 2021 odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Kaszëbsczi Eko-Art 2021. Konkurs dzielił się na cztery kategorie wiekowe: szkoły podstawowe klasy 1-3, szkoły podstawowe klasy 4-6, szkoły podstawowe klasy 7 i 8 oraz szkoły ponadpodstawowe.

Szkoły podstawowe klasy 1-3:
Pierwsze miejsce- Tymoteusz Hӧhn, Szkoła Podstawowa Swornegacie
Drugie miejsce- Aleksandra Hӧhn, Szkoła Podstawowa Swornegacie
Trzecie miejsce- Jakub Węsierski, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach
Wyróżnienie- Marcelina Teca, Szkoła Podstawowa im. bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach
Wyróżnienie- Martyna Hoppe, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach
Wyróżnienie- Laura Piesik, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach

Szkoły podstawowe klasy 4-6:
Pierwsze miejsce- Hubert Januszewski, Szkoła Podstawowa Swornegacie
Drugie miejsce- Alicja Sawicka, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach
Trzecie miejsce- Marta Stobiecka, Szkoła Podstawowa Swornegacie
Wyróżnienie- Maria Kołodziejska, Szkoła Podstawowa Swornegacie
Wyróżnienie- Tymon Rogala, Szkoła Podstawowa im. bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach
Wyróżnienie- Adam Zabrocki, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leśnie

Szkoły podstawowe klasy 7,8:
Pierwsze miejsce- Michał Moga, Szkoła Podstawowa Swornegacie
Drugie miejsce- Marta Andrearczyk, Szkoła Podstawowa im. bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach
Trzecie miejsce- Katarzyna Kalczyńska, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leśnie
Wyróżnienie- Dominik Hebel, Szkoła Podstawowa im. bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach
Wyróżnienie- Kinga Hapke, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leśnie

Szkoły ponadpodstawowe:
Pierwsze miejsce- Alicja Dolna, Zespół Szkół nr 2 w Chojnicach

21 i 22 października 2021 w Chojnickim Centrum Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Polski Eko-Art 2021. Konkurs dzielił się na cztery kategorie wiekowe: szkoły podstawowe klasy 1-3 oraz szkoły podstawowe klasy 4-6, szkoły podstawowe klasy 7-8 oraz szkoły ponadpodstawowe.

Szkoły podstawowe klasy 1-3:
Pierwsze miejsce- Karolina Markowska, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jarosza Hieronima Derdowskiego w Chojnicach
Drugie miejsce- Kinga Banach, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku
Drugie miejsce- Helena Sułkowska, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach
Drugie miejsce- Aleksandra Ziółek, Szkoła Podstawowa w Lichnowach
Trzecie miejsce- Nikodem Radziewicz, Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi w Kłodawie
Wyróżnienie I stopnia- Sara Michalska, Szkoła Podstawowa w Lichnowach
Wyróżnienie I stopnia- Dominik Dobrowolski, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jarosza Hieronima Derdowskiego w Chojnicach
Wyróżnienie I stopnia- Lucyna Leszczyńska, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku
Wyróżnienie II stopnia- Wiktoria Wiśniewska, Szkoła Podstawowa im. Polskich Kawalerów Maltańskich w Ogorzelinach
Wyróżnienie II stopnia- Wojciech Wirkus, Szkoła Podstawowa im. Polskich Kawalerów Maltańskich w Ogorzelinach
Wyróżnienie II stopnia- Antoni Milkowski, Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Monte Cassino w Nieżychowicach
Wyróżnienie II stopnia- Magdalena Pestka, Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Monte Cassino w Nieżychowicach
Wyróżnienie II stopnia- Jakub Dulski, Akademia Sukcesu „Nasza Szkoła” Społeczna Szkoła Podstawowa w Czersku
Wyróżnienie II stopnia- Maja Pozorska, Akademia Sukcesu „Nasza Szkoła” Społeczna Szkoła Podstawowa w Czersku
Wyróżnienie II stopnia- Zuzanna Zaworska, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Klaudia Błaszkiewicz, Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Monte Cassino w Nieżychowicach
Wyróżnienie II stopnia- Lena Lenz, Zespół Szkół Publicznych w Konarzynach
Wyróżnienie II stopnia- Zuzanna Schulz, Zespół Szkół Publicznych w Konarzynach
Wyróżnienie II stopnia- Nikodem Mizerski, Zespół Szkół Publicznych w Konarzynach
Wyróżnienie II stopnia- Mikołaj Mrozek Gliszczyński, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jarosza Hieronima Derdowskiego w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Laura Wołk-Witkowska, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Maja Węckowska, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pamięci Kolejarzy Chojnickich w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Zuzanna Tyborska, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Karolina Pazdyk, Katolicka Szkoła Podstawowa im. Piotra Dunina w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Nina Lonska, Katolicka Szkoła Podstawowa im. Piotra Dunina w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Lena Metlicka, Katolicka Szkoła Podstawowa im. Piotra Dunina w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Milena Andrearczyk, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku
Wyróżnienie II stopnia- Michał Lepak, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku
Wyróżnienie II stopnia- Adam Pitroch, Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Zuzanna Zakrzewska, Szkoła Podstawowa im. Polskich Kawalerów Maltańskich w Ogorzelinach
Wyróżnienie II stopnia- Jan Kimel, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pamięci Kolejarzy Chojnickich w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Zuzanna Spichalska, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pamięci Kolejarzy Chojnickich w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Oskar Imianowski, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Michalina Trzynska, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Kalina Brzezińska, Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach

Szkoły podstawowe klasy 4-6:
Pierwsze miejsce- Emilia Lica, Zespół Szkół w Rytlu
Drugie miejsce- Paweł Wegners, Zespół Szkół Publicznych w Konarzynach
Drugie miejsce- Oleksandra Khlopotova, Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Monte Cassino w Nieżychowicach
Drugie miejsce- Oliwier Bonik, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pamięci Kolejarzy Chojnickich w Chojnicach
Trzecie miejsce- Natalia Markowska, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jarosza Hieronima Derdowskiego w Chojnicach
Wyróżnienie I stopnia- Aniela Czapiewska, Akademia Sukcesu „Nasza Szkoła” Społeczna Szkoła Podstawowa w Czersku
Wyróżnienie I stopnia- Milena Lica, Zespół Szkół w Rytlu
Wyróżnienie I stopnia- Paulina Radtke, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pamięci Kolejarzy Chojnickich w Chojnicach
Wyróżnienie I stopnia- Wiktoria Stachowicz, Katolicka Szkoła Podstawowa im. Piotra Dunina w Chojnicach
Wyróżnienie I stopnia- Tymon Rogala, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Natasza Czapiewska, Akademia Sukcesu „Nasza Szkoła” Społeczna Szkoła Podstawowa w Czersku
Wyróżnienie II stopnia- Monika Szyszka, Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Konarzynach
Wyróżnienie II stopnia- Małgorzata Rudnik, Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Monte Cassino w Nieżychowicach
Wyróżnienie II stopnia- Milena Bublic, Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Monte Cassino w Nieżychowicach
Wyróżnienie II stopnia- Marietta Szulc, Szkoła Podstawowa Swornegacie
Wyróżnienie II stopnia- Olga Jacewicz, Szkoła Podstawowa Swornegacie
Wyróżnienie II stopnia- Tamara Kierszk, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Paulina Rostankowska, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Kacper Szczodrowski, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Lena Lonska, Katolicka Szkoła Podstawowa im. Piotra Dunina w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Alicja Sawicka, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Patrycja Kuliszewska, Katolicka Szkoła Podstawowa im. Piotra Dunina w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Wiktor Malich, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leśnie
Wyróżnienie II stopnia- Nikola Mamzer, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leśnie
Wyróżnienie II stopnia- Tymoteusz Tyborski, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jarosza Hieronima Derdowskiego w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Joachim Węckowski, Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Paweł Niemczyk, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Alicja Radomska, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Antonina Lewińska, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pamięci Kolejarzy Chojnickich w Chojnicach
Wyróżnienie II stopnia- Lena Leszczyńska, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach
Wyróżnienie II stopnia- Blanka Orzłowska, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach
Wyróżnienie II stopnia- Klaudia Orlikowska, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach
Wyróżnienie II stopnia- Mateusz Gawkowski, Szkoła Podstawowa im. Polskich Kawalerów Maltańskich w Ogorzelinach
Wyróżnienie II stopnia- Joanna Czapiewska, Szkoła Podstawowa im. Polskich Kawalerów Maltańskich w Ogorzelinach
Wyróżnienie II stopnia- Filip Klunder, Szkoła Podstawowa w Silnie
Wyróżnienie II stopnia- Julia Rzeźnik, Szkoła Podstawowa w Silnie
Wyróżnienie II stopnia- Wojciech Marks, Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach

Szkoły podstawowe klasy 7-8:
Pierwsze miejsce- Kinga Hapke, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leśnie
Drugie miejsce- Antoni Galikowski, Katolicka Szkoła Podstawowa im. Piotra Dunina w Chojnicach
Drugie miejsce- Nina Kobus, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jarosza Hieronima Derdowskiego w Chojnicach
Trzecie miejsce- Amelia Rybacka, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jarosza Hieronima Derdowskiego w Chojnicach
Trzecie miejsce- Emila Szyszka, Szkoła Podstawowa Swornegacie
Wyróżnienie- Magdalena Dolina, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II w Chojnicach
Wyróżnienie- Lena Gogolewska, Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach

Szkoły ponadpodstawowe:
Pierwsze miejsce- Julia Megger, Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach
Drugie miejsce- Angelo Wahl, Szkoła Techniczna BZDZ w Chojnicach
Trzecie miejsce- Ewelina Trzecinska, Szkoła Techniczna BZDZ w Chojnicach
Trzecie miejsce- Zuzanna Krysa, Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach

Gratulujemy!

Teatr

Przy Chojnickim Centrum Kultury działa teatr Chojnickie Studio Rapsodyczne, które efekty swojej pracy prezentuje w Chojnicach, a także na licznych przeglądach i festiwalach teatralnych, często zdobywając nagrody i wyróżnienia. Na chojnickiej scenie regularnie występują też najlepsze teatry zawodowe i amatorskie z całej Polski.

Wydarzenia

Stand-up i nie tylko!

27.01.2022 17:30
27.01.2022 19:30

Babcia i Dziadek w Muzeum

22.01.2022 12:00

Strażak Sam w teatrze – Cyrkowa Przygoda

06.02.2022 10:00
06.02.2022 12:30

Wystawa "Słuchając ciszy"

16.12.2021 - 30.01.2022