Muzeum Janusza Trzebiatowskiego ponownie otwarte!

Od 4 maja będzie można zwiedzać Muzeum Janusza Trzebiatowskiego. Zwiedzanie odbywa się z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego.

Na 5 kondygnacjach średniowiecznej Baszty Więziennej można zobaczyć przekrój całej twórczości pochodzącego z Chojnic artysty. Od malarstwa olejnego, przez pastele, medale, rzeźbę, plakaty po propozycje projektów pomników oraz znaczki okolicznościowe. Dzięki bogatej ekspozycji (ponad 400 eksponatów) możemy także poznać historię życia artysty, jego pasje i zainteresowania.

W muzeum można podziwiać także zbiory sztuki dawnej. Eksponaty w chojnickiej galerii pochodzą z całego świata. Najstarszym eksponatem jest pochodząca z Wietnamu rzeźbiona w drewnie XVI-wieczna figura Buddy. Innymi, równie cennymi obiektami są: rzeźba przedstawiająca św. Floriana (XVII wiek), figura św. Anny (poł. XVIII wieku), waza porcelanowa z epoki Ming pochodząca z Chin, grawerowany dzban perski, XVIII-wieczna tkanina sakralna, romanizujący krzyż kamienny przedstawiający Mękę Pańską, samowar afgański, czy rzeźby z kła morsa.

Na odwiedzających czeka przewodnik, który osobiście opowie i oprowadzi wszystkich zainteresowanych. Wstęp do muzeum jest bezpłatny.

Godziny otwarcia:
wtorek - 12.00-17.00
środa - 9.00-14.00
czwartek - 12.00-17.00
piątek - 9.00-14.00

Zapraszamy także do odwiedzenia strony internetowej muzeum www.muzeumtrzebiatowskiego.pl oraz do skorzystania z wirtualnego spaceru.

W muzeum nie pobiera się opłat za fotografowanie i filmowanie. Wykonane zdjęcia mogą być przeznaczone tylko do użytku prywatnego, ich dalsze kopiowanie i rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób jest niedozwolone bez zgody pracownika muzeum.

Zapraszamy!