Koncert taneczny dla rodziców - relacja

17 czerwca w Chojnickim Centrum Kultury odbyła się taneczna gala dla rodziców, w której brały udział stypendystki Burmistrza Miasta Chojnice oraz Powiatu Chojnickiego.

Swoje umiejętności zaprezentowały zespoły: Sigma, Music Dance, Arabeska w kategorii 14-17 lat oraz 9-11 lat, grupę początkującą Chojnickiego Centrum Kultury w wieku 7, 8, 9 lat, a także duety i solistki które wytańczyły znakomite nagrody na wielu turniejach i festiwalach w kategoriach wiekowych od 11 do 19 lat.

Spośród licznych konkursów i festiwali, na których prezentowały się nasze tancerki należy wyróżnić:

Turniej Polskiej Federacji Tańca – 6 pierwszych, 5 drugich i 5 trzecich miejsc, style artystyczne w klasach tanecznych;

Festiwal on line "Zakochani, Zakręceni" – 12 pierwszych, 7 drugich, i 3 trzecie miejsca, spośród 900 uczestników;

II Międzynarodowy Turniej Tańca w Poznaniu – 10 pierwszych, 12 drugich i 5 trzecich miejsc w różnych stylach artystycznych i klasach tanecznych;

Turniej On line– II miejsce zespół 9-11 lat w kategorii solo jazz oraz I miejsce Marika Paluch;

"Nadmorskie Rytmy" w Łebie – 5 pierwszych, 2 drugie i 7 trzecich miejsc w różnych stylach tanecznych, klasa open;

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata International Dance Organization w Szczawnie Zdroju koło Wałbrzycha- udany debiut zespołu Sigma, Music Dance, solistek i duetów.

Instruktorem, choreografem a także projektantem większości kostiumów tancerek jest Monika Michalewicz, której przy choreografii często pomagają: Natalia Rudnik, Marta Szyszka i Natalia Mosek. Podkłady muzyczne i ścieżki dźwiękowe na koncert i turnieje przygotował i zrealizował Janusz Łangowski.

Taniec

W Chojnickim Centrum Kultury swoje zainteresowanie tańcem nowoczesnym rozwijają dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Soliści, duety oraz zespoły tańca nowoczesnego Sigma i Music Dance regularnie występują na parkietach polskich i zagranicznych, odnosząc sukcesy na skalę regionalną, krajową i międzynarodową.