Koncert "Młodzi śpiewają Zauchę"

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza 22 lipca o godz. 20:00 do Fosy Miejskiej na koncert, w którym usłyszymy największe przeboje Andrzeja Zauchy.

Projekt "Młodzi śpiewają Zauchę" powstał w 2021 r. z okazji przypadającej w październiku 30. rocznicy śmierci Andrzeja Zauchy. Na chojnickiej scenie zaprezentuje się zespół złożony z młodych, zarówno wiekiem jak i duchem, artystów z Chojnic i okolic. Skład zespołu został stworzony specjalnie na ten koncert. Zaprezentują się: Weronika Kowalska (wokal), Paweł Kiedrowski (wokal), Jakub Marciniak (perkusja), Krzysztof Gurdak (instrumenty klawiszowe), Jurek Terlecki (gitara basowa), Mateusz Stachurski (gitara elektryczna), Janusz Łangowski (trąbka). Usłyszymy między innymi takie przeboje jak: "Bądź moim natchnieniem", "Siódmy rok", "Alibaba" oraz "Byłaś serca biciem". Utwory w większości zostały przygotowane w aranżacjach z płyty Kuby Badacha.

Projekt zrealizowany został w ramach „Stypendium Miasta Chojnice dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieki nad zabytkami”.

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

zauchafosa.jpg

Muzyka

W Chojnickim Centrum Kultury odbywają się koncerty muzyki rozrywkowej i poważnej oraz regularne zajęcia z nauki śpiewu i gry na instrumentach. Przy ChCK działa kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Bławatki, Big Band, zespoły muzyczne Ex-trema i Wookman oraz chór seniora Astry

Wydarzenia